فن دمنده چیست ؟

خانه - مطالب - فن ها - فن دمنده چیست ؟
تعداد بازدید : 259
Views: 259

فروردین 01، 1401

فن دمنده

فن ها سیستم های مکانیکی هستند که به منظور گردش هوا از آنها در اماکن مختلف استفاده می شود. باید توجه داشت که هر موقعیت و هرمکانی نیازمند یک سیستم فن مختص به خودش می باشد. یعنی شما می بایستی در هنگام نصب فن های تهویه و گردش هوا یک سری از پارامتر های را در نظر بگیرید.

به صورت کلی دو نوع فن وجود دارد یکی فن دمنده و دیگری فن مکنده، در این مطلب از شرکت تعاونی رمزینه ساز آسایش قصد داریم در مورد فن های دمنده برای شما عزیزان، مطالبی را بیان کنیم.

قبل از هرچیز بهتر است در مورد سایت خذال که این مطلب را در آن مطالعه می کنید خدمت شما همراهان محترم، توضیحاتی را عرض نماییم .

سایت خذال به عنوان پایگاه اینترنتی ارائه محصولات تهویه صنعتی، تهویه معادن، تهویه پارکینگ های خودرویی و تجهیزات آتش نشانی شرکت تعاونی رمزینه ساز آسایش می باشد.

این شرکت فعالیت خود را از سال 1389، در اصفهان با نام تجاری خذال آغاز کرد. از ویژگی ها و مزایای این شرکت می توان به استفاده از مدرن ترین وسایل و ابزارآلات تخصصی و حرفه به همراه کادری متخصص و مجرب اشاره کرد.

همچنین در پایگاه اینترتی خذال اطلاعات کاملی را در مورد انواع و اقسام فن ها و دانستی هایی را درباره این موضوعات برای شما علاقه مندان و مشتریان ارائه می دهد. با همه این تفاسیر بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم و در مورد فن، فنِ دمنده و هرآن چه که نیاز است در مورد آن بدانید برای شما صحبت کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فن چیست ؟

در ابتدا قصد داریم توضیحاتی را در مورد فن خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. فن ها تیغه های چرخانی هستند که به ایجاد و گردش هوا کمک می کنند. فن ها در ابعاد و اندازه های متنوع می توانند هوا را در فشار های متغییر به حرکت در بیاروند. از نظر عملکردی فن ها یا هوا را به بیرون پرتاب می کنند که به ان فن دمنده می گویند یا هوا را به داخل می کشد که به آن فن مکنده می گویند.

از تفاوت های فن مکنده و دمنده می توان به تیغه های آن، قدرت تهویه هوا، اندازه پره ها و انرژی ان اشاره کرد.

فن دمنده چیست؟

فن دمنده نوعی از هواکش ها هستند که در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.این مدل فن ها جز فن هایی است که هوای تولید شده را به نقاط مختلف هدایت می کنند. این هوا با استفاده از هواکش های تعبیه شده در درون فنِ دمنده به بیرون رانده می شوند.

نکته مهم اینکه فن دمنده در بیشتر موارد نقاط مشخص شده را خنک می نمایند از این رو هوا در این فن ها از طریق سوراخ های ریزی به بیرون هدایت می شود.